Inovatyvi MPLS ryšio technologija – „Hostline“ globalaus tinklo variklis

Augant poreikiui, įmonės vis dažniau renkasi pažangius tinklo sprendimus, užtikrinančius efektyvų bei saugų duomenų perdavimą. MPLS ryšio technologija yra „Hostline“ tinklo variklis, leidžiantis efektyviai sujungti skirtingus duomenų centrus visame pasaulyje. 

Šiame straipsnyje paaiškinsime MPLS sąvoką, šios technologijos naudą verslui bei kaip ji užtikrina saugų „Hostline“ globalų ryšį.

Kas yra MPLS?

MPLS (angl. Multiprotocol Label Switching) yra pažangi tinklo technologija, skirta padidinti duomenų perdavimo efektyvumą ir greitį. Paprastai tariant, ši technologija optimizuoja duomenų srautus tarp skirtingų tinklo mazgų, naudojant iš anksto nustatytus maršrutus. Vietoje tradicinio IP adresų maršrutizavimo, MPLS pasitelkia specialias etiketes (angl. short path labels), kurios leidžia greičiau nukreipti duomenų paketus. 

Kas yra MPLS tinklas ir kaip jis veikia?

MPLS tinklas apima virtualius tinklo kelius savo infrastruktūroje. Šie keliai, žinomi kaip etikečių komutavimo keliai (angl. Label Switched Paths or LSPs), užtikrina, kad duomenų paketai būtų efektyviai nukreipiami pagal iš anksto nustatytus kriterijus, o ne atskirai tvarkomi kiekvieno maršrutizatoriaus.

Maršrutizatoriai MPLS tinkle yra pakeičiami LER (angl. Label Edge Router) ir LSR (angl. Label Switch Router) maršrutizatoriais. Paprastai tariant, kai duomenų paketas patenka į tinklą, LER priskiria jam etiketę pagal paskirties vietą ir paslaugos pobūdį. LSR vėliau nuskaito šias etiketes, nukreipdamas paketus optimaliausiu tinklo keliu.

MPLS technologijos dėka, duomenų perdavimas gali būti paspartintas, o tinklo apkrova sumažinta. Dėl galimybės prioretizuoti duomenų srautus, MPLS gali užtikrinti, kad itin svarbios verslo funkcijos veiktų sklandžiai.

„Hostline“ MPLS tinklas

Pažangi „Hostline“ MPLS infrastruktūra atitinka net pačius sudėtingiausius įvairių verslų poreikius. Ši infrastruktūra sujungia mūsų duomenų centrus įvairiose pasaulio vietovėse, garantuojant nenutrūkstamą paslaugų teikimą net ir vietinių sutrikimų metu.

Mūsų tinklo virtualizacijos infrastruktūra užtikrina, kad jautrūs duomenys būtų apsaugoti nuo galimų grėsmių, nes ryšys tarp privačių tinklų ir klientų yra automatiškai užšifruotas. Siekdami teikti lanksčias paslaugas savo klientams, mūsų duomenų centrai taip pat palaiko įvairius prisijungimo prie tinklo būdus, įskaitant viešąjį internetą, virtualius privačius tinklus (VPN), 2 lygio (L2) ir 3 lygio (L3) tinklą bei tiesioginį prisijungimą.

L2 (Layer 2) MPLS ryšys

Viena pagrindinių „Hostline“ MPLS tinklo savybių yra 2 lygio (L2) MPLS, leidžiantis įmonėms sukurti saugius ir našius ryšius tarp kelių skirtingų vietovių. L2 MPLS užtikrina tiesioginius (angl. point-to-point) ryšius tarp mūsų duomenų centrų, kurie yra visiškai privatūs ir užšifruoti. Tai garantuoja duomenų saugumą, greitį ir mažą delsą (angl. low latency). Įmonėms, veikiančioms tokiose industrijose kaip, pavyzdžiui, finansai, tai yra ypatingai svarbu. 

„Tinklo žiedo“ konceptas

„Hostline“ pasaulinis MPLS tinklas yra sukurtas remiantis tinklo žiedo koncepcija, sujungiančia mūsų duomenų centrus ir klientų tinklus strateginėse vietose. Mūsų duomenų centrai yra įsteigti Europoje, Azijoje, JAV ir kitose regionuose.

Šis tinklo žiedas užtikrina, kad įvykus sutrikimui, ryšio srautas būtų nukreiptas per kitas žiedo dalis, išvengiant įvairių klientų paslaugų sutrikimų. Be to, tai sumažina delsos laiką, kadangi ryšio srautas yra visada nukreipiamas efektyviausiu keliu. 

„Hostline“ MPLS infrastruktūros pranašumai

Našumas ir greitis

Mūsų MPLS technologijos tikslas yra užtikrinti didelį duomenų perdavimo našumą bei greitį. Dėl galimybės prioretizuoti duomenų srautus, „Hostline“ MPLS infrastruktūra gali sumažinti ryšio delsą. Tai leidžia mūsų pasaulinei klientų bazei efektyviai teikti savo paslaugas. 

Saugumas ir privatumas

Visas klientų duomenų srautas yra perduodamas tik per privačius ir dedikuotus tinklus, todėl jis nėra pasiekiamas kitiems vartotojams. Be to, „Hostline“ MPLS sprendimai yra idealūs įmonėms, dirbančioms su jautriais duomenimis, nes specialūs šifravimo ir autentifikacijos protokolai užtikrina, kad tik įgalioti vartotojai galėtų pasiekti savo tinklą.

Sklandus veikimas

Mes užtikriname nenutrūkstamą paslaugų teikimą net ir vietinių sutrikimų atveju. Kaip jau minėta, jeigu vienoje tinklo dalyje įvyksta gedimas, duomenys gali būti efektyviai nukreipiami alternatyviais keliais. 

Lankstumas

„Hostline“ lankstūs MPLS sprendimai tinka įvairioms įmonėms, nepriklausomai nuo jų dydžio. Verslams augant, keičiasi jų ryšio poreikiai, o mūsų infrastruktūra yra pajėgi prisitaikyti prie jų pokyčių. 

„Hostline“ MPLS tinklo panaudojimo būdai

Dėl saugaus ir greito ryšio tarp tarptautinių duomenų centrų, įmonės gali sklandžiai bendrauti, dalintis failais bei naudoti įvairias programas visame savo tinkle. Tai ypač svarbu organizacijoms, kurių kritinės operacijos reikalauja nuolatinio veikimo ir tikslaus duomenų perdavimo užtikrinimo, pavyzdžiui, finansų sektoriaus įmonėms.

Apibendrinimas

„Hostline“ pasaulinio ryšio tinklo pagrindas yra MPLS technologija. MPLS dėka, mes galime užtikrinti geresnį paslaugų našumą, ryšio saugumą bei patikimumą. Įmonėms, siekiančioms plėsti savo veiklą visame pasaulyje, „Hostline“ MPLS infrastruktūra yra puikus sprendimas. 

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra MPLS technologija?

MPLS yra technologija, kuri, norint nukreipti srautą per trumpiausią kelią, naudoja etiketes su iš anksto nustatytais kriterijais, o ne tinklo adresus. Šis metodas efektyviai valdo duomenų perdavimą per privačius WAN tinklus.

Kas yra MPLS „networking“ kontekste?

Palyginus su sudėtingu tradiciniu IP adresų maršrutizavimu, etikečių komutavimo metodas leidžia MPLS pagreitinti duomenų perdavimą. 

Kam yra naudojamas MPLS?

MPLS yra naudojamas duomenų perdavimo greičiui ir efektyvumui pagerinti, duomenų srautą nukreipiant iš anksto nustatytais keliais, o ne naudojant tradicinius maršrutizavimo metodus.

Kuo skiriasi SD-WAN ir MPLS? 

MPLS yra duomenų perdavimo technika, kuri naudoja etiketes srautui nukreipti, tuo tarpu SD-WAN yra programinės įrangos apibrėžta plačiajuosčio tinklo valdymo metodika. Nors MPLS yra žinomas dėl savo našumo ir saugumo, SD-WAN yra laikomas lankstesniu sprendimu.

Apie autorių
Agneta Venckutė yra „Hostline“ rinkodaros projektų vadovė, turinti daugiau nei 6 metų patirtį technologijų rinkodaros srityje. Kurdama turinį, ji derina kūrybišką požiūrį su analitiniu mąstymu, kas leidžia jai sudėtingas technologines sąvokas pateikti aiškiai ir suprantamai. Agneta rašo informatyvius straipsnius, paremtus naujausiomis rinkos įžvalgomis, kad padėtų esamiems ir būsimiems „Hostline“ klientams geriau suprasti hostingo, duomenų centrų veikimo ir debesijos veikimo principus.
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį